Loto pikk ajalugu on äärmiselt huvitav, täis uskumatuid mõistusevastaseid fakte ja lugusid. Kirjutame mõnest neist siin:

1. Loosimised on palju vanemad kui oskad arvata 

Kuigi keegi ei ole suutnud välja selgitada kui kaugele loto ajalugu ulatub, kuid siiski on selge et kogu kontsept ei ole uus. Varasemad loosimised toimusid juba Vanas Roomas ja Hiinas 100.a eKr. Loosimisi on järelikult korraldatud juba üle kahe tuhande aasta.

2. Sõna “loto” on tekkinud kultuuride segunedes. 

Alates sellest ajast kui loosimised on arenenud modernsesse vormi või on saanud tänapäevase väljanägemise, siis sõna loto on meile kõigile teada.
Üks versioon on pärit hollandi keelsest sõnast "lot" ja see tähendab saatust. Sõna "lotto" on iseenestest pärit itaalia keelest kui Rooma impeeriumis alustati loteriide korraldamist Milaanos aastal 1449.

SUPERERIPAKKUMINE kokku 225 tasuta spinni! LIITUmisel 25 tasuta spinni ja 10€ sissemakse eest veel 200 tasuta spinni lisaks!

Kasuta pakkumist nii:
1.
Ava omale Chanz kasiinos mängukonto SIIT! 25 Tasuta Keerutust kasiino mängus Pink Elephants 2 saad koheselt (kui oled 21 v vanem)

2. Tee 10€ sissemakse boonuskoodiga LOTO ja saad lisaks 200 tasuta keerutust Pink Elephants 2 mängule! Võitude läbimängimisnõue on 35 korda 30 päeva jooksul

3. Hiina müür ehitati lotomüügist saadud tuludega 

Keno mäng, mis on segu lotost ja bingost mängiti Han-i dünastia aegses Hiinas ja selle müügist saadud tuludega rahastati massiivsete ehitiste valmimist - sealhulgas Hiina müür. Umbes 20 000 kilomeetrit pikk Hiina müür on tänapäeva maailmas üks kõige tuntumaid ehitisi.

China great wall of Jingshanling,beijing
Hiina müür, Peking

4. Casanova oli suur loto fänn

Kõik teavad, et Casanova armastas naisi, kuid vähesed teavad, et isegi rohkem armastas ta mängida lotot. Kui ta Itaaliast välja saadeti, kolis ta Pariisi, kus talle öeldi, et ametnike enda poole võitmiseks peab ta suutma Prantsusmaa valitsusele raha koguda. Casanova otsustas minna kuningas Ludvig XV jutule ja soovitas tal luua Prantsusmaale loterii. Kuningas võttis nõu kuulda ja see toimis - loteriidest saadud tuludega suudeti vähendada Prantsusmaa võlgasid. Casanovast sai Prantsuse loto usaldusisik ja see tõi talle sisse varanduse.

5. Ka British Museum rajati lototuludega

British Museum on üks maailma vanimaid ja tuntumaid muuseume. Selle ehitamine oli võimalik samuti vaid tänud loteriist saadud tuludele. Inglismaa esimene loto loodi aastal 1753. Nüüd 250 aastat hiljem saab muuseum siiani rahastust Heritage Lottery Fundist toetusena loterii loomise eest.

The British Museum, LontooThe British Museum, London


6. 110 üheaegset jackpotti

Maailma suurimas lotos Powerballis juhtub tihtipeale nii, et ühtegi jackpoti võitu ei tule. Aastal 2003 juhtus teisiti kui ühe loosimisega võitis korraga 110 piletit. Powerballi organistatsioon kahtlustas pettust kuid selgus, et selle taga on midagi hoopis põnevamat kui spekulatsioon - nimelt Hiina õnneküpsis. Hiina restoranid pakkusid samasid õnneküpsiseid üle riigi ja küpsistes oli õnnenumbrid, mida paljud küpsiseomanikud kasutasid. 89 piletiomanikku võitis 100 000 dollarit ja 21 mängijat võitsid pool miljonit dollarit. Õpetuslugu: Õnneküpsist tasub usaldada.

7. Maailma suurim jackpot, mis ei leidnud omanikku

Juunis aastal 2012 loositi üle 67 miljoni euro suurune jackpot, mis aga õnnetul kombel ei jõudnud kunagi selle omanikuni ja seda loomulikult selle tõttu, et piletiomanik ei teavitanud sellest loto korraldajale. Raha läks siiski heategevuseks, kuna nii tehakse kõikidele ilma omanikuta võitudele. Kontrolli alati enda lotopiletit.

8. Suurim summa mida on kasutatud piletite ostmiseks

Aastal 1992 tegi üks Austraalia matemaatikageenius kõik võimalikud numbrikombinatsioonid 6/44 loto tarbeks. Seitsmest miljonist võimalikust kombinatsioonist ostist ta viie miljoni dollari väärtuses lotopileteid. Vaev tasus ennast ära, kuna ta võitiski 27 miljoni dollari suuruse jackpoti. Loterii korraldaja tahtis võitu tühistada ja süüdistada teda sündikaadina käitumises, kuid see ei õnnestunud. Ka tänapäeval on selline strateegia lubatud. Nii et arvutama ja lotopileteid ostma.

SUPERERIPAKKUMINE kokku 225 tasuta spinni! LIITUmisel 25 tasuta spinni ja 10€ sissemakse eest veel 200 tasuta spinni lisaks!

Kasuta pakkumist nii:
1.
Ava omale Chanz kasiinos mängukonto SIIT! 25 Tasuta Keerutust kasiino mängus Pink Elephants 2 saad koheselt (kui oled 21 v vanem)

2. Tee 10€ sissemakse boonuskoodiga LOTO ja saad lisaks 200 tasuta keerutust Pink Elephants 2 mängule! Võitude läbimängimisnõue on 35 korda 30 päeva jooksul

JAGA