L

oto - eestlaste lemmikhasartmäng. Loto on oma loomult väga pehme - panused on väikesed, taktikad peaaegu et puuduvad ja peavõidud on suured. Aastatega on loto natuke muutunud, mänge on rohkem, jackpotid suuremad jne, kuid üks asi on kindel: rahva armastus loteriide mängimisesse püsib. Paljud meist on end ühel hetkel leidnud unistamast jackpoti võidust. Just see on põhjuseks pileti soetamisel. Äkki ka mina võidan kunagi! Unistama peab ja kui ei proovi, siis ka ei võida.

Loto on toonud eestlastele rõõmu aastast 1971 kui alustas tööd NSVL Riikliku Spordikomitee ja Spordiloteriide Peavalitsuse Eesti Piirkonnavalitsus. Esimeseks legendaarseks mänguks oli Spordiloto, kus tuli tabada 6 numbrit 49-st. Aastal 1977 ilmus müüki nn ümbrikloterii Sprint, mis saavutas väga suure populaarsuse.

Spordiloto maksis 30 kopikat ja sellega oli võimalik võita 5000 rubla, mis oli tol ajal meeletult suur summa. Mõne aastaga tabas Eestit tõeline lotovaimustus ja isegi võrreldes suure Venemaaga ostati siin pileteid mitu korda rohkem. NSVL Riiklik Spordikomitee loterii osakond loodi just selleks, et teenida raha 1980.a. olümpiamängude läbiviimiseks.

NB:AINULT SIIT LINGILT SAAD BETSAFE-IS  KUNI 500 TASUTA KEERUTUST JA 100% BOONUST 

Kasuta seda pakkumist nii:
Ava omale Betsafe'i mängukonto SIIT. Tee vähemalt 10€ suurune sissemakse ja:

1. Sissemakse kahekordistatakse. Näiteks 10€ suuruse sissemaksega saad juurde 10€ boonusraha. Maksimaalse boonuse 500€ saad 500€ suuruse sissemaksega.

2. Mine DEAD OR ALIVE II slotimängu ja keeruta ratast. Võidad 100-500 tasuta keerutust sellesse slotimängu lisaks! (AINULT LOTOVÕITJATELE)

Alguses mängiti Spordilotot vaid Moskvas, Leningradis ja Kiievis. Eesti spordijuhid olid aga asjast väga huvitatud ja saadetigi Viktor Hellermaa Moskvasse maad kuulama. Talle anti käsk Eestis Spordilotot korraldama hakata ja väljamaksed olid sarnased tänapäevaga: 50% tagasi mängijatele, 40% spordi toetuseks ja 10% korraldajatele.

Esimene Spordiloto loosimine toimuski 30.04.1971. Tol ajal ei olnud veel mehaanilist lototroni ja loosinumbrid tõmbas oma kätega Viru varietees kohvrist välja Otto Kuusik. Kusjuures Nõukogude Liidu esimese lototroni ehitasid valmis TPI nupumehed juba mõni nädal hiljem. Kuna loosimisi kandis üle ka televisioon, siis uudis imemasinast jõudis Moskvasse kiiresti ja telliti mitu masinat.

Aastal 1977 tuli Spordiloto poolt turule uus toode nimega "Sprint". Kui varem pidi ootama loto tulemust terve nädal, siis Sprint loto võisid osta kioskist ja saada kohe teada, kas võitsid. Kiirloto Sprint maksis 50 kopikat ja peaauhinnaks oli auto. Alguses Zaporožets, hiljem ka Žiguli või Volga. Lisaks oli loomulikult palju väiksemaid võite. Uskuge või mitte, nädalas müüdi lausa kuni kuus miljonit Sprint loto piletit. Müügikioskitega oli probleeme ja järjekorrad olid meeletud. Lõpuks hakati müüma pileteid lausa autodest ja mehed teenisid hästi.

Loteriide mängimise ajalugu ulatub 15. sajandi Itaaliasse. Genovas valiti iga kuu viis inimest linnavalitsusse. Valimised ei toimunud hääletamisega, vaid 120 vabatahtliku panid enda numbrid urni. Seejärel loosisid ametnikud urnist viis täiesti juhuslikku numbrit. Seejärel ei läinud palju aega mööda kui alustati sellele ka panustamist. Nii oligi alguse saanud teadaolevalt maailma esimene lotomäng.

Paljud riigid korraldavad loteriisid. Algusaegadel olidki lotod ainult siseriiklikud, kuid sooviga jackpotte kasvatada tekkisid rahvusvahelised loteriid. Heaks näiteks siin on Viking Lotto, millest oleme saanud osa võtta alatest aastast 2000. Euroopa suurimaks on rahvusvaheline hittloterii Eurojackpot, mille pakkumist alustati ka Eestis aastal 2012.

Viimaste aastate suurimaks muutuseks loto mängimisel on see, et ei pea jooksma kioskisse piletit ostma. Seda saab vabalt teha ka kodus diivanilt. See on kasvatanud lotopiletite müüki ja populaarsust veelgi.

NB:AINULT SIIT LINGILT SAAD BETSAFE-IS  KUNI 500 TASUTA KEERUTUST JA 100% BOONUST 

Kasuta seda pakkumist nii:
1. Ava omale Betsafe'i mängukonto SIIT.

2. Tee vähemalt 10€ suurune sissemakse. Sissemakse kahekordistatakse. Näiteks 10€ suuruse sissemaksega saad juurde 10€ boonusraha. Maksimaalse boonuse 500€ saad 500€ suuruse sissemaksega.

3. Mine DEAD OR ALIVE II slotimängu ja keeruta ratast. Võidad 100-500 tasuta keerutust sellesse slotimängu lisaks! (AINULT LOTOVÕITJATELE)

JAGA